blog

Biografia MacKenzie Bezosa: wiek, dzieci, rodzina, wartość netto – wszystko o żonie Jeffa Bezosa

MacKenzie Bezos jest dobrze znana jako żona Jeffa Bezosa, dyrektora generalnego Amazon. Przyciągnęła ogromną uwagę mediów po tym, jak została związana z Jeffem Bezosem. Mimo sławy, jaką otrzymała od męża, MacKenzie jest także znaną amerykańską powieściopisarką i dziennikarką.

  Biografia MacKenzie Bezosa: wiek, dzieci, rodzina, wartość netto – wszystko o Jeffie Bezos' Wife

Kariera zawodowa jako powieściopisarz

Zanim wyszła na jaw jako żona Jeffa Bezosa, założyciela Amazon.com, MacKenzie miała swoją karierę w dziennikarstwie. MacKenzie była utalentowana od dzieciństwa. Uwielbiała czytać literaturę i pisać opowiadania, a jej rodzina pomogła jej w kontynuowaniu kariery dziennikarskiej. W wieku sześciu lat podjęła próbę napisania 142-stronicowej rękopisu zatytułowanego „Robak Książkowy”.

MacKenzie, lat 48, rozpoczęła karierę od wykonywania różnych prac, w tym asystenta badawczego Tony'ego Morrisona i uważa go za swojego Guru. W swoim pisaniu zawsze była bardzo celowa.

Możesz polubić: Jill Bauer QVC, Wiki, Wiek, Ślub, Mąż, Wartość netto

Karierę zawodową kontynuowała, publikując swoją pierwszą książkę , „Próba Luthera Albrighta” w 2005 roku, co zajęło jej prawie dziesięć lat. Oprócz tego otrzymała nagrodę 2006 Amerykańska Nagroda Książkowa za swoją pierwszą powieść.

Wkrótce opublikowała swoją drugą powieść „ Majdan ” w 2013 roku, który miał zadatki na hollywoodzki thriller. MacKenzie pracował również jako aktywista i założył organizację przeciwko nękaniu „ Rewolucja widza ” w 2014 r. I od teraz jest dyrektorem wykonawczym fundacji.

Wartość netto i zarobki MacKenzie

Będąc powieściopisarką i dziennikarką, a także byłą żoną prezesa, prawdopodobnie udało jej się zarobić ogromną fortunę. Jednak informacje o swoich dochodach przechowuje w zamkniętym pudełku. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę wartość netto swojego męża, który był w separacji, Jeff jest najbogatszą osobą na świecie, której wartość netto szacuje się na 123 miliardy dolarów. Jeff jest właścicielem najdroższego domu o powierzchni 27 000 stóp kwadratowych w Waszyngtonie.

Małżeństwo MacKenziego z Jeffem Bezosem

Zanim para się związała, MacKenzie pracował dla Jeffa w D.E. Shaw. Para po raz pierwszy spotkała się w tej samej firmie, w której Jeff był wiceprezesem, a MacKenzie był współpracownikiem naukowym. Jeff był pierwszą osobą, która przeprowadziła z nią wywiad.

Romantyczna randka zaczęła się, gdy MacKenzie zrobił pierwszy krok, prosząc Jeffa o lunch. Potem duet zakochał się w sobie i wkrótce, w ciągu trzech miesięcy, zaręczyli się ze sobą.

Po umawianiu się z Jeffem przez sześć miesięcy, MacKenzie ożenił się z nim w 1993 roku i rok później przeprowadził się do Seattle w stanie Waszyngton. Poza tym mają czworo dzieci (trzech chłopców i dziewczynkę).

Chcesz poznać: Drea de Matteo Mąż, rozwód, romans, związek, wartość netto

Później Jeff powiedział żonie o swoim biznesplanie, a już w następnym roku, w 1994 roku, duet porzucił pracę i pojechał do Seattle, aby założyć Amazon. Podczas tworzenia Amazon MacKenzie był pierwszym pracownikiem firmy i pracował jako księgowy dla Amazona.

Rozstanie MacKenzie Bezosa z mężem; Ugoda rozwodowa!

MacKenzie Bezos i jej mąż, Jeff Bezos, ogłosili zakończenie małżeństwa po 25 latach bycia razem 9 stycznia 2019 r. W tweecie Jeffa z 9 stycznia 2019 r. on i MacKenzie złożyli wspólne oświadczenie, w którym ujawnili, że zdecydowali się na rozwodu, ale będzie utrzymywał przyjazne stosunki. Para kilka razy zdecydowała się na eksplorację i próbną separację.

„Cieszę się, że oddaję mu wszystkie moje udziały w Washington Post i Blue Origin oraz 75% naszych akcji Amazon oraz kontrolę głosów nad moimi akcjami, aby wesprzeć jego dalszy wkład w zespoły tych niesamowitych firm”.

Nie tylko to, ale zgodziła się również zaproponować mu swoje zainteresowania w Washington Post i firmie lotniczej Blue Origin. Jak potwierdził CNBC, ugoda rozwodowa uczyniła ją czwartą najbogatszą kobietą na świecie.

Chociaż ich rozwód został sfinalizowany, oboje nadal utrzymują przyjazny związek. Były mąż MacKenzie, Jeff, powiedział w swoim tweecie opublikowanym 4 kwietnia 2019 r., że nie mogą się doczekać nowego związku jako przyjaciele i współrodzice.

Po separacji z MacKenzie Bezos wiadomość o tym, że Jeff ma nową dziewczynę, Lauren Sanchez dolała oliwy do ognia po tym, jak podobno para została zauważona razem we włoskiej restauracji Felix w Venice w Kalifornii.

Najbardziej interesujące: Jill Bauer QVC, Wiki, Wiek, Ślub, Mąż, Wartość netto

Biografia MacKenzie Bezosa

MacKenzie urodził się 7 ten Kwiecień 1970 w San Francisco, Kalifornia, Stany Zjednoczone. Obecnie ma 48 lat. MacKenzie urodził się jako syn planisty finansowego i matki gospodyni domowej. MacKenzie, która stoi na wysokości 1,72 metra (5 stóp i 7 cali), ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Princeton.

Zalecane