blog

Claudette Colvin Wiki: Wiek, fakty, rodzina, mąż, wciąż żywa

Liderka Afroamerykańskiego Ruchu Praw Obywatelskich, Claudette Colvin, zawsze odważała się szukać wyroku i nigdy nie godziła się na podwójne standardy, które nękały amerykańskie społeczeństwo. Pochodząca z Alabamy Claudette jest afroamerykańską zbuntowaną działaczką na rzecz praw obywatelskich. Jest także pierwszą osobą uwięzioną za sprzeciw wobec segregacji autobusowej dla osób czarno-białych.

  Claudette Colvin Wiki: Wiek, fakty, rodzina, mąż, wciąż żywa

Pochodząca z Alabamy Claudette jest afroamerykańską zbuntowaną działaczką na rzecz praw obywatelskich. Jest także pierwszą osobą uwięzioną za sprzeciw wobec segregacji autobusowej dla osób czarno-białych.

Rodzina Claudette; Nieznany pionier Afroamerykańskiego Ruchu Praw Obywatelskich

Claudette Colvin została adoptowana przez swoich krewnych, CP Colvina i Mary Jane Gadson-Austin. Wychowała się w dzielnicy Alama w Montgomery, otoczonej przez biedną społeczność afroamerykańską.

Jej ojciec pracował jako kosiarka, a matka była służącą, więc spełnienie finansowych standardów rodziny było trudne.

Zdjęcia Claudette Colvin opublikowane przez organizację non-profit Zeta Nu Zetas 19 lutego 2015 r. (Zdjęcie: Facebook Zeta Nu Zeta)

Adwokat ds. praw obywatelskich po raz pierwszy zetknął się z rasizmem w wieku czterech lat. To było w 1943 roku; jej mama spoliczkowała ją, gdy próbowała dotknąć kilku białych ludzi w sklepie. Grupa białych chłopców ścigała Claudette, porównując do nich jej kolor skóry.

Nie przegap: Mike Wolfe Wiki, żonaty, żona, wesoły, dzieci, rodzina, wartość netto

Potem, 2 marca 1955 roku, spotkała się z kolejnym rasizmem w autobusie Capital Heights w centrum miasta. W pojeździe przydzielono miejsca dla białych ludzi z przodu i czarnych z tyłu. Ale sprawa przybrała nieprzyjemny obrót, gdy kierowca Robert W. Cleere zagroził jej, że zadzwoni na policję, jeśli nie opuści swojego miejsca przed białą damą.

Mocno się poparła i nie ewakuowała swojego miejsca. Kierowca później zadzwonił do dwóch funkcjonariuszy policji, Thomasa J. Warda i Paula Headleya, którzy siłą przenieśli ją z siedzenia, a po jej odmowie wyprowadzono ją na zewnątrz pojazdu.

Spędziła trzy godziny w więzieniu, a później jej matka i pastor, wielebny H.H. Johnson, uratowali ją. Incydent wywołał spustoszenie w społeczności Alabamy, a następnie 20 grudnia 1956 r. nakazano państwu zaprzestać segregacji autobusowej. Chociaż zainicjowała ruch praw obywatelskich Afroamerykanów, nigdy jej nie uznano, ponieważ była w ciąży z żonatym mężczyzną. I musiała zająć tylne siedzenie, ponieważ Rosa Parks została zaprojektowana jako pionierka.

Jednak jej inicjacja w prawo do czarnej społeczności jest wciąż żywa i często jest oklaskiwana za jej cichą walkę o wolność.

Claudette ma starszą siostrę, Velmę Colvin i po tym, jak ciężko było znaleźć pracę w swoim rodzinnym mieście, w 1958 roku przeniosła się do Nowego Jorku, by zamieszkać z rodzeństwem.

Przeczytaj także: Shaun Murphy Bio: żona, żonaty, rodzina, wartość netto

Miała dzieci, ale nigdy się nie ożenił, jej syn zmarł

Claudette miała dwóch synów o imieniu Raymond i Randy Colvin, a jej pierwsza ciąża miała miejsce w wieku 16 lat ze znacznie starszym mężczyzną. W czasie ciąży została porzucona przez obrońców praw obywatelskich. W roku 1956 urodziła dziecko o jasnej karnacji o imieniu Raymond, którego odcień skóry był podobny do jej partnera. Niektórzy nawet sprzeciwiali się Claudette za poród białego dziecka.

W odstępie czterech lat urodziła kolejne dziecko o imieniu Randy w 1960 roku. Jej syn, Randy i jego żona wraz z pięciorgiem dzieci mieszkają w Atlancie. Odwaga i bohaterstwo Claudette zawsze jest inspiracją dla jej wnuków.

Jej starszy syn Raymond był zamieszany w narkotyki i nadużywanie alkoholu. Zmarł w 1993 roku w wieku 37 lat na atak serca. Claudette ma obecnie 79 lat, ale nigdy nie miała męża. Biologiczny ojciec jej dzieci jest ukryty przed jej życiorysem i nigdy się nie ożenił.

Wiedzieć o: Ralph Nader Net Worth, żona, wesoły, rodzina, wiek, Wiki

Ile jest warte netto Claudette Colvin?

Claudette wezwała swoją wartość netto z poprzedniej pracy w domu opieki w Alabamie. Przeszła na emeryturę w 2004 roku po 35 latach służby pielęgniarskiej.

Jest także działaczką na rzecz praw obywatelskich, która nadal angażuje się w dobroczynność społeczeństwa. Według Law Crossing pensja prawnika ds. praw obywatelskich w 2006 r. wyniosła 102 470 USD. Przeciętny prawnik, który właśnie ukończył studia, zarabia średnio 60 000 dolarów rocznie. A w ciągu dziewięciu miesięcy ich dochód wzrasta do 85 000 dolarów rocznie.

Krótki życiorys

Lider ds. praw obywatelskich urodził się 5 września 1939 r. w Alabamie zgodnie z wiki.

Uczęszczała do Booker T. Washington High School w latach 1949-1956, ale nigdy nie ukończyła szkoły. Później Claudette, 79 lat, poszła do Alabama State Teachers College na rok i zdobyła dyplom ukończenia studiów równoważnych.

Nieznane fakty dotyczące Claudette Colvin

Niektóre nieznane fakty dotyczące Claudette Colvin są następujące;

  • Claudette była bystrą dziewczyną, której buntownicza natura była widoczna od najmłodszych lat.
  • Najbardziej znaczącym osiągnięciem życiowym działaczki na rzecz praw obywatelskich byłaby jej odważna rola w wieku 15 lat za zniesienie podziału rasowego autobusów w Alabamie.
  • Była ostatnią osobą, która zeznawała przed Sądem Najwyższym, który utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych, która uznała segregację w Alabamie za niezgodną z konstytucją.

Zalecane