blog

David Karp Żonaty, Żona, Dziewczyna, Wartość netto, Kariera, Bio, Teraz

Kreatywny i utalentowany amerykański twórca stron internetowych i przedsiębiorca David Karp jest założycielem i dyrektorem generalnym krótkiej platformy blogowej Tumblr. Według Forbesa Tumblr został wyceniony na 800 milionów dolarów. Od 1 kwietnia 2017 r. Tumblr obsługuje ponad 341,8 miliona blogów. W sierpniu 2009 Karp otrzymał tytuł Best Young Tech Entrepreneur 2009 magazynu BusinessWeek.

 David Karp Żonaty, Żona, Dziewczyna, Wartość netto, Kariera, Bio, Teraz

Życie i kariera z Tumblr:

Karp rozpoczął swoją karierę jako stażysta w animacji, a następnie przeszedł do konsultacji oprogramowania, gdy był jeszcze nastolatkiem. Karp porzucił szkołę i uczył się w domu, a wkrótce zrealizował swoje przedsiębiorcze marzenia. Jego główna frekwencja nastąpiła, gdy został awansowany na szefa produktu w firmie UrbanBaby, która została zakupiona przez CNET za miliony dolarów w 2006 roku.

W 2007 roku Karp wraz ze swoim partnerem Macro Arment założył Tumblr, popularną platformę blogową. W bardzo krótkim czasie Tumblr miał 75 000 użytkowników, osiągając wysoki sukces, a dziś ma ponad 100 milionów aktywnych blogów. Tumblr miał przychody w wysokości 15 milionów dolarów w 2012 roku i jest w stanie przynieść 100 milionów dolarów w 2013 roku. W maju 2013 wyszukiwarka Yahoo wydawała się przejąć Tumblr za 1,1 miliarda dolarów.

Ogromna wartość! Ile jest wart David Karp?

Przedsiębiorca internetowy, David, ma ogromną sumę wartą 200 milionów dolarów netto. Karp dokonał osobistych inwestycji w kilka firm, w tym Superpedestrian, Inc., firmę stojącą za Copenhagen Wheel, Sherpaa, Inc., startującą aplikację dla służby zdrowia oraz Splash. Ma wiele inwestycji i aktywów, udziały dużych firm, a teraz, gdy jest prezesem odnoszącego sukcesy bloga Tumblr, jego pensja również musi wynosić miliony dolarów.

Czy Karp ma nową dziewczynę?

30-letni geniusz zaczął spotykać się ze studentką psychologii i szkolił szefową Rachel Eakley w 2009 roku, ale para rozpadła się pod koniec 2014 roku. Multimilioner Karp rozstał się ze swoją dziewczyną, z którą pozostawał w związku przez pięć lat. Para o niskim profilu mieszkała razem na strychu w Williamsburgu na Brooklynie ze swoim francusko-angielskim buldogiem. Para milczała o zerwaniu; jednak Eakley opowiedziała o tym krótko na swojej stronie Tumblr.

Wygląda jednak na to, że David poszedł dalej ze swoją przeszłością i teraz jest szczęśliwy ze swojego samotnego życia. Być może czeka, aż jego lepsza połowa pojawi się w jego życiu. Najwyraźniej David nie planuje się żenić, nie ma też żadnej sekretnej żony ani żadnych sekretnych romansów.

Krótka biografia Davida Karpa:

Urodzony w Nowym Jorku 6 lipca 1986 roku Karp dorastał na Upper West Side na Manhattanie. Jego rodzicami są Barbara Ackerman, nauczycielka nauk ścisłych z San Anselmo w Kalifornii i Michael D. Karp, kompozytor filmowy i telewizyjny. Ma młodszego brata imieniem Kevin, a ich rodzice rozstali się, gdy był mały. Karp wyjechał na rok do Bronx Science, po czym zrezygnował w wieku 15 lat i rozpoczął naukę w domu. Od dzieciństwa zawsze był osobą mało znaną, kreatywną i ciekawą świata.

Zalecane