blog

Eddie Van Halen Wiki: Żona, syn, Net Worth, teraz

Eddie Van Halen jest znany jako amerykańsko-holenderski muzyk, który jest znanym gitarzystą prowadzącym zespołu Van Halen. Główny gitarzysta metalowy lat 80-tych wykonał również cover gitarowej solówki w hitowym utworze Michaela Jacksona „Beat It”. Dzięki sukcesowi swojego amerykańskiego hard rocka Van Halen jest teraz legendarną grupą, która wpłynęła na różne zespoły muzyczne. Wywołał swoją wartość netto ze swojej muzycznej kariery. Sprzedał swój dom inspirowany Cape Cod w 2008 roku po okazyjnej cenie.

  Eddie Van Halen Wiki: Żona, syn, Net Worth, teraz

Ile jest warte netto Eddiego Van Halena?

Eddie Van Halen zgromadził ogromną wartość netto w wysokości 100 milionów dolarów. Większość swojej wartości netto zebrał w swojej muzycznej karierze. W latach 70. i 80. jego zespół Van Halen zdominował scenę hard rockową i zebrał pokaźne zarobki dzięki przebojowemu singielowi „ Bieganie z diabłem. „Był gitarzystą w grupie wraz z wokalistą Davidem Lee Rothem i basistą Michaelem Anthonym. Jego brat Alex Van Halen jest także założycielem zespołu.

Eddie w 2008 roku sprzedał swój dom w Beverly Hills za 1,5 miliona dolarów. Ale pod koniec 2017 roku były Eddie dom w Beverly Hills została wystawiona na sprzedaż w wysokości 2,999 mln USD. Dom inspirowany Cape Cod ma 2917 stóp kwadratowych wraz z trzema sypialniami i czterema łazienkami o powierzchni prawie pół akra w ogrodzonym osiedlu.

63-letni zespół muzyczny” Van Halen „Dokonałem przełomu, kiedy Pocałunek basista Gene Simmons znalazł ich w lokalnym klubie i sfinansował nagranie ich pierwszego albumu zatytułowanego w 1978 roku Van Halen. Z utworami heavy metalowymi i hardrockowymi w 1979 roku wydali kolejny album Van Halen II który osiągnął punkt 6 w dniu Billboard 200.

Od 1980 do 1998 roku gitarzysta Eddie nadal powiększał swoje aktywa dzięki swoim dyskografiom, takim jak Przede wszystkim kobiety i dzieci; Uczciwe ostrzeżenie; Nurek w dół; oraz 1984. Ich album studyjny zawiera również 5150; OU812; O bezprawną wiedzę cielesną; Saldo; oraz Van Halena III. W 2012 roku zespół wydał swój dwunasty album studyjny Inny rodzaj prawdy. Słynne utwory Eddiego, które osiągnęły 1. miejsce na amerykańskiej liście przebojów Mainstream Rock, obejmują: Bez ciebie ; Kiedy to miłość ; ja mądra magia ; oraz Istota ludzka .

Jego syn Wolfgang Van Halen jest basistą zespołu Van Halen do którego dołączył w 2006 roku. W swojej karierze muzycznej Wolfgang zgromadził majątek w wysokości 10 milionów dolarów.

Kim jest żona Eddiego?

Eddie jest żonaty ze swoją długoletnią dziewczyną, Janie Liszewskim. Jego żona Janie jest aktorką i kaskaderką. Duet spotkał się w 2006 roku, a Eddie wybrał Janie w październiku 2008 roku. Po romansie związali się 27 lipca 2009 roku podczas prywatnej ceremonii w Studio City Van Halena w Kalifornii.

Jego brat Alex prowadził ceremonię ślubną, podczas gdy jego syn Wolfgang Van Halen służył jako drużba. Było to drugie małżeństwo Eddiego, a wśród 100 gości była żona Eddiego, Valerie Bertinelli, również uczestniczyła w jego ceremonii. Valeri jest także amerykańską aktorką i osobowością telewizyjną.

Związek Eddiego z żoną pięści

Eddie poznał Valerie w sierpniu 1980 roku podczas swojego zespołu Van Halen koncert w Shreveport w Luizjanie. Po latach randkowania pobrali się 11 kwietnia 1981 roku w katolickim kościele św. Pawła w Westwood w Kalifornii.

Eddie Van Halen i jego pierwsza żona Valerie Bertinelli (zdjęcie: countryliving.com)

Po prawie dekadach ich poślubionego życia 16 marca 1991 roku urodził się ich syn Wolfgang Van Halen. Ale legendarny gitarzysta nie mógł pozostać w zgodzie z Valerie i 5 grudnia 2005 roku złożyła pozew o rozwód w Sądzie Najwyższym w Los Angeles. Ich rozwód został sfinalizowany 20 grudnia 2007 roku.

Jego była żona, Valerie, 1 stycznia 2011 r. poślubiła planistę finansowego Toma Vitale. Eddie wraz ze swoim synem Wolfgangiem wzięli udział w jej ceremonii, która odbyła się w Malibu w Kalifornii.

Krótki życiorys

Eddie Van Halen pochodzący z Nijmegen w Holandii urodził się 16 stycznia 1955 roku. Stoi na wysokości 1,73 metra (5' 8''). Gitarzysta należy do pochodzenia amerykańsko-holenderskiego. Na początku lat sześćdziesiątych wraz z rodzicami przeniósł się do Kalifornii. Eddie dorastał w Pasadenie, Eddie wraz ze swoim bratem, który jest amerykańsko-holenderskim muzykiem, Alexem Van Halenem.

Jak na wiki, kiedy był uczniem liceum, był pod wpływem Erica Claptona, a także zespołów heavy metalowych, takich jak Black Sabbath i Deep Purple.

Zalecane