blog

Helene Cooper Żonaty, Mąż, Rodzice, Rodzina, Pochodzenie, NYT

Wydaje się, że pierwsze problemy świata działają na nerwy tak wielu mieszkańcom tego kraju, że zapominamy o cierpieniach ludzi na całym świecie. Helene Cooper, dziennikarka zdobywczyni nagrody Pulitzera, wie z pierwszej ręki, że ten sam świat może być brutalnym miejscem do życia, jeśli jedno nie pomoże drugiemu. Jest korespondentką Pentagonu dla New York Times (NYT), która przed objęciem stanowiska była również korespondentką Białego Domu.

 Helene Cooper Żonaty, Mąż, Rodzice, Rodzina, Pochodzenie, NYT

Kariera w dziennikarstwie:

Rozpoczęła swoją podróż w dziedzinie dziennikarstwa, pisząc dla Wall Street Journal o handlu, polityce, rasie i polityce zagranicznej. Skupiła się na różnych sprawach, w tym Europejskiej Unii Monetarnej i międzynarodowej ekonomii. Napisała pamiętnik The House at Sugar Beach, który obracał się wokół Liberyjskiego zamachu stanu z 1980 roku i jego wpływu na jej rodzinę.

Dołączyła do Timesa w 2004 roku jako asystent redaktora strony redakcyjnej. Doniosła o epidemii wirusa Ebola w Afryce Zachodniej w 2014 roku i zdobyła nagrodę Pulitzera za swoją pracę. Wypowiedziała się również przeciwko zamrożeniu przez administrację Trumpa kwestii muzułmańskich uchodźców, przywołując jednocześnie wspomnienia o tym, jak jej rodzina uciekła z brutalnego otoczenia Liberii.

Czy Helene rzeczywiście wyszła za mąż?

Wiele w życiu przeszła. Była świadkiem zastrzelenia jej ojca, zbiorowego gwałtu na matce przez żołnierzy i zamachu stanu, który zabił wielu ludzi i opuścił kraj w niebezpieczeństwie. Miała zaledwie 13 lat, kiedy miały miejsce wszystkie powyższe incydenty.

Jednak przeszła przez to wszystko i ruszyła z życiem. Jest teraz odnoszącą sukcesy dziennikarką, która również kilkakrotnie wracała do swojego kraju. Ale jej życie osobiste pozostaje w dużej mierze tajne, ponieważ jeszcze nic na ten temat nie ujawniła.

To, czy wyszła za mąż, czy nie, jest również tajemnicą. Na razie prawdopodobnie jest samotna, biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory nigdy nie było mowy o tym, że ma męża lub dzieci. Ale to nie wyklucza możliwości, że ma kogoś w swoim życiu.

Krótki życiorys:

Helene Cooper, obecnie w wieku 51 lat, urodziła się 22 kwietnia 1966 roku w Monrovii w Liberii. Jej rodzice musieli zmierzyć się z kilkoma przestępstwami i obrażeniami, aby zapewnić rodzinie bezpieczeństwo. Wjechali do Stanów Zjednoczonych jako turysta, zanim otrzymali zieloną kartę Amnestii Ronalda Reagana. Ma też dwie siostry. American National należy do pochodzenia afroamerykańskiego.

Zalecane