blog

Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase Wiki: wynagrodzenie, wartość netto, rodzina

Jamie Dimon jest jednym z miliarderów w Ameryce. Wybitnie znany jest jako dyrektor generalny czterech najważniejszych amerykańskich banków, JPMorgan Chase. Co ciekawe, znalazł się na listach magazynu Time 100 najbardziej wpływowych osób na świecie

  Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase Wiki: wynagrodzenie, wartość netto, rodzina

Życie małżeńskie, żona i dzieci

„Jeśli ktoś zostanie przy tobie w najgorszych chwilach, zasługuje na to, by być z tobą w twoich dobrych czasach”.

Jamie i Judith Kent są najlepszymi ilustracjami tego powiedzenia. Para spotkała się po raz pierwszy w Harvard Business. Obaj byli kolegami z klasy.

W tym czasie Jamie nie mógł nawet pozwolić swojej ukochanej na zabranie jej na romantyczną randkę. W pewnym momencie rachunek zapłaciła jego żona Judith. Bez względu na przejażdżkę kolejką górską żadna z par nie wahała się, czy pomagać sobie nawzajem.

Zakradnij się do środka: Howard Graham Buffett, syn Warrena Buffetta: wartość netto i życie rodzinne

Z pełną miłością Jamie ożenił się ze swoją Judith w 1983 roku. Żona Jaimego, Judith, jest absolwentką Uniwersytetu Tulane, która uzyskała tytuł magistra psychologii organizacyjnej na Uniwersytecie Katolickim.

Kariera i osiągnięcia

Kariera Jamiego rozpoczęła się w American Express jako asystent, kiedy Sandy Weil zdołał przekonać go do objęcia stanowiska asystenta.

W 1985 roku Weill i Jamie opuścili American Express, a następnie przejęli kontrolę nad finansową firmą konsumencką Commercial Credit od Control Data. Jamie pracował tam jako dyrektor finansowy.

Przejdź raz: Bruce Flatt, dyrektor generalny Brookfield Asset Management: Wiki, Net Worth, Family

W listopadzie 1998 r. Jamie zrezygnował z pracy w Citigroup na prośbę Weilla podczas rekolekcji dla kadry kierowniczej. Krążyły pogłoski, że mieli pewne nieporozumienia, w tym odmowę Jamiego w sprawie promowania córki Weilla, Jessiki M. Bibliowicz. Później ujawnił, że Weill go zwolnił.

W 2000 roku Jamie dołączył do piątego co do wielkości banku w USA, Bank Jeden. Ale później JPMorgan Chase kupił Bank One w lipcu 2004 r., a w marcu 2008 r. został również członkiem zarządu Klasy A Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku.

Obecnie jest CEO JPMorgan Chase od 31 grudnia 2005 roku. W tym samym roku został prezesem i prezesem firmy.

Wartość netto plus wynagrodzenie

Od tej pory Jamie, bankier, znajduje się na listach miliarderów z majątkiem netto 1,7 miliarda dolarów. Znacząca część jego dochodów pochodzi z: JPMorgan Chase.

Jamie podobno otrzymuje pensję podstawową w wysokości około 27,5 miliona dolarów od JPMorgan Chase. Jego roczne całkowite wynagrodzenie zwykle przekracza 30-40 milionów dolarów, w tym premie, opcje na akcje, użytkowanie prywatnego odrzutowca i bezpieczeństwo osobiste.

Przeczytaj o innym CEO: Chuck Robbins, dyrektor generalny Cisco Systems Wiki: Net Worth, żona, wynagrodzenie

Oprócz inwestycji giełdowych Jamie jest właścicielem nieruchomości o wartości 30-40 milionów dolarów, w tym mieszkania przy Park Avenue w Nowym Jorku, domu o powierzchni 15 000 stóp kwadratowych w rejonie Gold Coast o wartości 9,5 miliona dolarów oraz 30-akrowej nieruchomości w Bedford Corners.

Interesujące fakty

  • Jamie Dimon przeszedł osiem tygodni chemioterapii i radioterapii w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w celu leczenia raka gardła w 2014 roku.

  • Jego prawdziwe nazwisko brzmiało Papademetriou, które później jego dziadek ze strony ojca, Panos Papdemetriou, zmienił na Dimon.

  • Dołączył do forum biznesowego prowadzonego przez Donalda Trumpa w celu przedstawienia strategicznych i politycznych sugestii w kwestiach gospodarczych.

  • Kariera Jamiego zaczęła się jako asystent w American Express, za namową Sandy Weill, choć w American Express wynagrodzenie było mniejsze.

  • Podczas swojej 15. rocznicy z żoną Jamie podarował jej kwit akcyjny, przekazując 1/3 swojej wartości netto.

Zalecane