blog

Jan Koum Wiki: żonaty, żona, dziewczyna, wesoły, rodzina, wartość netto, dom

Wraz z rozwojem rywala wśród programistów w świecie Internetu, coraz trudniejsze stało się stworzenie czegoś innowacyjnego, co podziwia każdy widz. Ukraińsko-amerykański wynalazca Internetu i programista komputerowy, Jan Koum, szturmem podbił świat internetu swoim stworzeniem „WhatsApp”, dzięki czemu usługa przesyłania wiadomości cicho rosła nawet szybciej niż Facebook.

 Jan Koum Wiki: żonaty, żona, dziewczyna, wesoły, rodzina, wartość netto, dom

Kariera zawodowa Jana Kouma

Jan Koum w przeszłości bardzo się zmagał, co czyniło go jeszcze większym sukcesem. W młodości pracował jako sprzątacz w sklepie spożywczym. Dorastając, zainteresował się programowaniem, dzięki czemu zapisał się na Uniwersytet Stanowy w San Jose. W wieku 18 lat Jan pracował jako tester bezpieczeństwa w Ernst & Young.

Później, w 1997 roku został zatrudniony przez Wieśniak jako inżynier infrastruktury, gdzie poznał Briana Actona i pracował tam przez następne dziewięć lat. We wrześniu 2007 oboje odeszli Wieśniak i wziął rok wolnego. Jan i Brian następnie złożyli wniosek na Facebooku; jednak nie udało im się tam pracować. Ale później, 24 lutego 2009 r., założył WhatsApp Inc. w Kalifornii i został dyrektorem generalnym i współzałożycielem WhatsApp.

Aplikacja błyskawicznie znalazła się w centrum uwagi i zwróciła uwagę założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga w 2012 roku. I już 19 lutego 2014 roku Jan sprzedał ją Facebookowi za 19 miliardów dolarów.

Ile jest jego wartość netto?

Dzięki przełomowej umowie zawartej z założycielem Facebooka Jan bez wątpienia został miliarderem. Jednak ludzie mogą się zastanawiać nad wartością netto utalentowanego programisty. Jan, który jest uważany za 170. najbogatszą celebrytę na świecie, ma szacowaną wartość netto na około 8,8 miliarda dolarów w 2018 roku.

Czy Jan Koum ma żonę?

Założyciel Whatsapp, Jan Koum, jest jedną z kultowych postaci, a jego osobiste sprawy stały się przedmiotem zainteresowania niektórych czytelników, którzy są zaniepokojeni jego życiem miłosnym.

Mówiąc o życiu miłosnym miliardera Jana Kouma, nie zwraca na to uwagi. Cóż, nie jest żonaty; jednak krążą plotki, które sugerują, że ma dziewczynę. Zagłębiając się głęboko, mówi się, że Jan spotyka się ze swoją tak zwaną dziewczyną, Eveliną Mambetovą, ukraińską modelką, z którą podobno jest razem od 2014 roku.

Często słyszane są pogłoski, że jest gejem i nie wydają się być prawdziwe w tym kontekście. Ponieważ para spotyka się tak długo, wydaje się, że wkrótce zamieni się ślubami, co sprawi, że Evelina zostanie żoną Jana.

Rodzina Jana

Jan urodził się jako ojciec kierownika budowy i gospodyni domowa w małej wiosce pod Kijowem. Pomimo tego, że jest teraz miliarderem, miał okropne czasy dorastania. Program pomocy społecznej pomógł jego rodzinie w zdobyciu małego dwupokojowego domu. Później Jan wyemigrował do Stanów Zjednoczonych wraz z matką i babcią. Jego matka zmarła na raka.

Krótki życiorys

Ukraińsko-amerykański wynalazca internetowy, Jan Koum, urodził się 24 lutego 1976 r. w rodzinie w Kijowie na Ukrainie. Według wiki Jan, który stoi na wysokości 1,88 metra, należy do pochodzenia żydowskiego. Ukończył studia na Uniwersytecie Stanowym w San Jose.

Zalecane