blog

Mark Selby Ślub, żona, rodzina, dzieci

Mark Selby stanął przed dylematem między karierą a życiem osobistym w 2011 roku. Brał udział w Mistrzostwach Świata 2011 i zbliżał się dzień jego ślubu. Spodziewał się, że ślub będzie niezapomniany, jeśli wygra mistrzostwo. Z kolei jego narzeczona Vikki Layton zgodziła się przełożyć planowanie ślubu, aby mógł wziąć udział w mistrzostwach. Niestety udało mu się awansować tylko do drugiej rundy.

  Mark Selby Ślub, żona, rodzina, dzieci

Jaka jest wartość netto Marka Selby'ego?

Mark Selby ma wartość netto 3 milionów dolarów. Jego dochodowa kariera snookera nagradza go sto tysięcy dolarów rocznie. W sezonie 2015/16 wygenerował 510 909 funtów. Zarobił ponad 330 000 funtów, wygrywając finał World Snooker Championship w 2016 r. Zgromadził 225 000 funtów, broniąc tytułu China Open w 2018 r., triumfując z Barrym Hawkinsem.

Miał swój przełom w młodym wieku 18 lat podczas China Open w 2002 roku. Dotarł do półfinałów zawodów. Zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Masters w 2008 roku. Zdobył mistrzostwo Wielkiej Brytanii 2012 w Yorku pokonując Shauna Murphy'ego.

W sezonie 2013-2014 po raz drugi dotarł do finału Mistrzostw Świata pokonując numer jeden na świecie Neila Robertsona. W finale zmierzył się z broniącym tytułu Ronne O'Sullivanem; On (Ronne O'Sullivan) miał tytuł mistrzowski przez ostatnie dwa lata. Ale Selby przypieczętował zwycięstwo 18-14, aby zdobyć swój pierwszy w historii tytuł mistrza świata. Przypieczętował szósty tytuł kariery w 2015 China Open.

Jak wspomniano wcześniej, zdobył drugie mistrzostwo świata w 2016 roku, pokonując Ding Junhui 18-14. A w Mistrzostwach Świata 2017 ponownie musiał zmierzyć się z Ding Junhui, ale w półfinale. Tym razem ponownie pokonał go 16-15, co pomogło mu dotrzeć do trzeciego światowego finału w ciągu czterech lat. W finale zmierzył się z Johnem Higginsem i zdobył swoje trzecie mistrzostwo świata do 18-15.

W 2018 roku wygrał China Open przeciwko Barry Hawkins 11-3, a także wygrał China Championship przeciwko Johnowi Higginsowi 10-9. O swój 16. i 17. tytuł wygrał English Open i Scottish Open w 2019 roku, pokonując odpowiednio Davida Gilberta i Jacka Lisowskiego.

W 2020 roku zdobył 18. tytuł na Snooker European Masters w Milton Keynes w Anglii, pokonując Martina Goulda 9-8.

Podróż do poślubienia żony Vikki; Odkłada plany ślubne na mistrzostwa

Mark Selby stanął przed dylematem między karierą a życiem osobistym w 2011 roku. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2011 i zbliżał się dzień jego ślubu. Spodziewał się, że ślub będzie niezapomniany, jeśli wygra mistrzostwo. Z kolei jego narzeczona Vikki Layton zgodziła się przełożyć planowanie ślubu, aby mógł wziąć udział w mistrzostwach. Niestety udało mu się awansować tylko do drugiej rundy.

Wychodząc z przegranej w mistrzostwach, zdobył cenne trofeum swojego życia – on i jego narzeczona Vikki pobrali się podczas pamiętnej ceremonii ślubnej 24 maja 2011 r.

Życie rodzinne; W hołdzie zmarłemu teście, córka zwiększa swoją stabilność emocjonalną.

Kiedy wygrał mistrzostwa świata w Betfred w 2016 roku, zadedykował mu je. Jego triumf był skażony smutkiem z powodu śmierci jego teścia, Terry'ego Laytona.

Mark miał ciężkie wychowanie, został porzucony przez matkę Shirley w delikatnym wieku ośmiu lat. Jego ojciec, David, wychowywał dzieci sam, dopóki Marek nie skończył 16 lat.

W wieku 16 lat Mark był świadkiem tragicznej śmierci swojego taty na raka. Po śmierci ojca mieszkał w domu komunalnym. Pomimo utraty ojca w młodym wieku, znalazł inną postać ojca w swoim teście, kiedy poślubił Vikki w 2011 roku. Był zasmucony, gdy jego teść zmarł w wieku 64 lat w 2016 roku.

Mark świętuje zwycięstwo w pucharze z żoną Nikki i córką Sofią (zdjęcie: AFP/Getty Images)

Jego córka Sofia Maria, urodzona 11 listopada 2014 roku, była emocjonalnym filarem wsparcia słynnego gracza. Jej niewinność zachęca go do lepszej kariery.

Kiedy wygrał China Open w Pekinie na początku 2018 roku, okazała mu zaufanie – pierwszą rzeczą, jaką zrobiła, gdy przybył, było poprosić o trofeum. Mark zrozumiał w tym momencie, że przegrana oznacza ryzyko złamania serca córki. Jej córka zachęcała go i wywierała na niego większą presję, aby wygrał.

To opowieść o Marku, który chce być tak dobrą postacią ojca, jak dwaj ważni mężczyźni w jego życiu: ojciec i teść.

Krótki życiorys:

Mark Selby urodził się 19 czerwca 1983 roku. Porzucił szkołę średnią. Ma 1,83 m wzrostu.

Zalecane