blog

Samira Ahmed Wiki: Żonaty, Mąż, Chłopak, Rodzina, Wzrost, Wynagrodzenie, BBC

Brytyjska niezależna pisarka i producentka w BBC, Samira Ahmed, spędziła już ponad dwadzieścia lat swojego życia pracując dla tej organizacji. Jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych dziennikarek BBC, która nie tylko odniosła sukces w swojej karierze, ale także pomogła sieci rozwijać się dzięki swojej ciężkiej pracy i pismom.

 Samira Ahmed Wiki: Żonaty, Mąż, Chłopak, Rodzina, Wzrost, Wynagrodzenie, BBC

Kariera dziennikarska Samira w BBC

Wielokrotnie nagradzana dziennikarka i pisarka, Samira rozpoczęła swoją karierę jako absolwentka stażystki wiadomości w BBC w 1990 roku i pracował jako korespondent prasowy i reporter na Program na dziś oraz Wieczór wiadomości. Była także prezenterką na Świat BBC oraz Wiadomości BBC 24 do 1997 roku.

Samira dołączyła Wiadomości z kanału 4 w kwietniu 2000 jako prezenter wiadomości. Służyła tam przez jedenaście lat, a w 2011 roku opuściła kanał i została freelancerem.

W 2009 roku wygrała Transmisja roku podczas corocznych nagród Stonewall Awards za jej film o tzw. poprawczy gwałt na lesbijkach w RPA. Samira również wygrała Znawca celebrytów BBC , z rundą specjalistyczną dotyczącą Laury Ingalls Wilder, w grudniu 2010 r.

Od października 2011 r. Samira jest stałym recenzentem prasowym Lotaryngia . W styczniu 2013 roku Ahmed przejął Raya Snoddy'ego jako prezenter Aktualności na kanale informacyjnym BBC.

Prezentowała wiele wiadomości i programów dla telewizji i radia BBC, m.in The World Tonight, PM, Night Waves w Radio 3, Sunday Morning Live w BBC One oraz Studniówki w BBC Four.

Ile jest warta netto Samira?

Poinformowano, że Godzina Kobiet prezenterzy otrzymują o 40 procent niższą pensję niż inne programy BBC, a na liście takich prezenterów znajduje się również Samira Ahmed. Jednak po ponad dwudziestu latach prezentowania wielu programów informacyjnych i programów o sztuce dla telewizji i radia BBC oraz pracy nad Wiadomości z kanału 4 przez jedenaście lat Samira bez wątpienia zgromadziła wystarczającą ilość majątku netto, która nie została jeszcze opublikowana w mediach.

Mroczne życie rodzinne Samiry

Samira jest osobą dość skrytą, jeśli chodzi o życie osobiste. Szczegóły dotyczące jej życia małżeńskiego i męża nie zostały jeszcze opublikowane w mediach, ale wiadomo, że mieszka w Londynie z mężem i dwójką pięknych dzieci. Nieznane są również szczegóły małżeństwa, co utrudnia odgadnięcie, czy była żoną swojego wieloletniego chłopaka, czy nie.

Samira często tweetuje, wspominając o swoim mężu; jednak nigdy nie podaje jego imienia. W 2010 roku napisała na Twitterze post mówiący o swoim mężu. Podobnie, ponownie opublikowała tweeta, w którym stwierdziła, że ​​jej mąż z północy wyjaśniał, jak w latach 70. uczennice z Cheshire sztywno nalegały na serwowanie „beef burger Bap” w styczniu 2017 roku.

Jej rodzicami jest Lalita Ahmed, która była niezależną nadawcą w serwisie hindi dla Serwis światowy BBC. Nie ma żadnych szczegółów dotyczących jej ojca.

Krótki życiorys

Samira Ahmed urodziła się 15 ten Czerwiec 1968 do matki Lality Ahmed w Londynie. Jej narodowość jest brytyjska, ale ma mieszane pochodzenie etniczne, ponieważ jej matka należy do religii hinduskiej. Jak na jej wiki, była wykształcona w Liceum Wimbledonu i czytać po angielsku na St Edmund Hall, Oksford, w latach 1986-1989, gdzie została nagrodzona Nagroda dziennikarska Philipa Geddesa . Po ukończeniu studiów uzyskała Dyplom Podyplomowy Dziennikarstwa Prasowego od Uniwersytet Miejski, Londyn . Samira, mająca średni wzrost i krótkie włosy, jest obecnie popularna jako brytyjska niezależna dziennikarka i pisarka w BBC.

Zalecane