blog

Sydney Tamiia Poitier Wiki, Mąż, Rodzice, Wzrost, Pochodzenie

Będąc córką słynnego bahamskiego aktora Sir Sidneya Poitiera i kanadyjskiej aktorki Joanny Shimkus, Sydney Tamiia Poitier podążyła śladami rodziców w kierunku kariery aktorskiej. Po otrzymaniu roli w serialu dramatycznym NBC First Years z 2001 roku aktorka była nie do powstrzymania i zagrała w dziesiątkach filmów i seriali telewizyjnych. Bahamsko-amerykańska aktorka odegrała główną rolę Det. Sam Shaw w serialu Carter. Jej filmy takie jak Nine Lives; Kaptur grozy; a Clinical służyło aktorce do skupienia uwagi na całym świecie.

  Sydney Tamiia Poitier Wiki, Mąż, Rodzice, Wzrost, Pochodzenie

Bahamsko-amerykańska aktorka zagrała główną rolę Det. Serial telewizyjny Sama Shawa Furman. Jej filmy lubią Dziewięć żyć; Kaptur grozy; oraz Kliniczny służyła aktorce, aby zebrać światło dzienne na całym świecie.

Żonaty z artystą muzycznym; Dzieli się córką z mężem

Sydney jest żoną swojego długoletniego chłopaka Doriana Heartsonga od czerwca 2012 roku. Jej mąż Dorian jest artystą muzycznym i byłym basistą amerykańskiego zespołu rockowego Powerman 5000 . Podczas swojej kariery w zespole rockowym był znany jako „Dorian 27” i opuścił grupę w 2001 roku po kilku konfliktach z członkami zespołu. Wykonywał ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak Ekstremalne operacje oraz Żyj wolny lub giń .

Sydney i jej mąż Dorian Heartsong biorą udział w hollywoodzkiej premierze „Biker Boyz” 29 stycznia 2003 w Kalifornii (zdjęcie: alamy.com)

W wywiadzie dla NDailyNews w styczniu 2003 r Furman aktorka ujawniła, że ​​w przeszłości spotykała się z kilkoma słodkimi facetami. Sydney wyjaśniła, że ​​randki mogą być dość kłopotliwym i skomplikowanym procesem, ponieważ mili faceci, z którymi się spotykała, byli „kompletnymi idiotami”. W końcu bahamsko-amerykańska aktorka zauważyła mądre cechy muzycznego artysty Doriana i rozkoszowała się relacją z nim.

Czytać o: Lisa Hammond żonaty, partner, chłopak, randki, rodzina, wartość netto

W 2007 roku, kiedy aktorka mieszkała ze swoim chłopakiem, artystą muzycznym w Los Angeles, wychwalanie życia małżeńskiego nie było jej priorytetem. Jednak w czerwcu 2012 roku Sydney stawiła czoła przeciwnościom losu i dzieliła oficjalną relację małżeńską z Dorianem.

Niemal po trzech latach małżeństwa para powitała swoje pierwsze dzieci w maju 2015 roku. Nazwali swoją córkę A'Zalia Delancey Coffey. Ich dzieci nazywają się Delancey, nosi nazwę ulicy w Nowym Jorku, a Coffey nosi zanglifikowaną formę jako zejście z Cobhthach, co oznacza znaczenie triumfu.

Bahamian-Amerykanin Ojciec, Kanadyjska Matka

Sydney urodziła się dla jej rodziców Sir Sidneya Poitiera i Joanny Shimkus. Amerykańska aktorka ma mieszane pochodzenie etniczne z pochodzeniem afro-bahamskim, litewskim i irlandzkim.

Jej ojciec Sidney jest aktorem bahamsko-amerykańskim, który został pierwszym czarnoskórym aktorem i pierwszym bahamskim, który zdobył dwie nagrody. Oscara dla najlepszego aktora ,” i „ Złoty Glob dla najlepszego aktora „dla jego postaci jako Homera Smitha w filmie z 1963 roku” Lilie polne . Sidney, który ma afro-bahamskie pochodzenie, wystąpił w ponad trzech tuzinach filmów i jest autorem trzech książek autobiograficznych. Ojciec Sydney, Sidney, zarobił 25 milionów dolarów netto dzięki swojej karierze urodzonego w Ameryce aktora na Bahamach.

Możesz nie chcieć przegapić: David Choe Wiki, Net Worth | Fakty o amerykańskim artyście ulicznym, które należy wiedzieć

Jej kanadyjska matka Joanna ma dziedzictwo litewskie i irlandzkie. Joanna jest kanadyjską aktorką i zadebiutowała w filmie z 1964 roku z miłości . Została wychowana jako katoliczka przez rodziców Josepha Shimkusa i Marie Teresę Petrie. Wyszła za mąż za Sidneya w 1976 roku i urodziła dwie córki. Matka Sydney, Joanna, ma 5 milionów dolarów netto jako urodzona w Kanadzie amerykańska aktorka.

Anika, która jest siostrą Sydney, jest aktorką i matką dwójki dzieci. Rodzeństwo Poitier ma cztery przyrodnie siostry o imionach Beverly, Pamela, Sherri i Gina z poprzedniego związku ich ojca. Jej dziadek ze strony matki ma pochodzenie żydowskie i litewskie. Dziadek Sydney ze strony ojca Reginald James Poitier i babka ze strony ojca Evelyn Outten mieli rodowód Bahamian.

Krótki życiorys

Urodzona 15 listopada 1973 r. Sydney Tamiia Poitier pochodzi z Los Angeles w Kalifornii. Sydney stoi na wysokości 1,8 m (5 stóp 10 cali) i posiada obywatelstwo amerykańskie.

Przeczytaj także o: Oprah Sideverson Wiki: wiek, prawdziwe imię, dziewczyna, randki, wzrost, wartość netto

Zgodnie z wiki, ukończyła Uniwersytet Nowojorski, Tisch School of the Arts i uzyskała tytuł licencjata z aktorstwa.

Zalecane